價格:免費
更新日期:2019-05-15
檔案大小:1.6M
目前版本:1.2.4
版本需求:Android 5.0 以上版本
官方網站:mailto:pchochura@gmail.com
Aplikacja RAM interpreter jest idealnym narzędziem do udoskonalenia swoich umiejętności myślenia w dziedzinie programowania niskopoziomowego, bądź zdobycia podstawowej wiedzy w tej kategorii.
Dzięki przejrzystemu interfejsowi nie będziesz czuł się zagubiony podczas użytkowania aplikacji, a podpowiadanie składni nie pozwoli ci stanąć w miejscu, nie wiedząc co napisać.
Aktywne parsowanie kodu po wklejeniu go do edytora bądź otworzeniu pliku pozwoli ci wykryć ewentualne błędy i wskaże ci gdzie się znajdują.
Do tego kolorowanie składni pozwoli ci się odnaleźć w napisanym przez ciebie kodzie bez żadnych trudności.
Wszystko to jest dostępne w aplikacji RAM interpreter, która jest w stanie wykonać kod programu napisany w języku Random Access Machine.
Idea jak i składnia tego języka programowania jest dokładnie objaśniona w dokumencie znajdującym się na stronie "http://ns.prz-rzeszow.pl/~kswider/asd/“.
Aplikacja poza wyżej wymienionymi funkcjami posiada możliwość uruchomienia napisanego kodu. Parsowanie odbywa się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu niemalże natychmiastowo na ekranie wyświetla się lista komend w kolejności wykonywania.
Chcąc doprowadzić do takiego stanu należy wcisnąć przycisk w prawym górnym rogu z ikoną ołówka, który powoduje przejście do trybu edycji. Stąd można wczytać plik z kodem źródłowym i uruchomić parsowanie. W razie znalezienia błędu w kodzie, na ekranie pojawi się komunikat opisujący dany błąd. Po dokonaniu parsowania na ekranie wyświetli się lista komend.
Chcąc rozpocząć pracę napisanego skryptu należy wcisnąć przycisk w prawym dolnym rogu. Znajdujące się w dolnej części ekranu trzy osobne pola służą do obsługi wykonania. Pierwsze od dołu - wejście programu, gdzie można wpisać liczby całkowite dodatnie bądź ujemne oddzielone przecinkiem; drugie - wyjście programu, na którym wyświetlane są liczby przy użyciu komendy WRITE; trzecie - lista użytych rejestrów podczas wykonywania programu.
Wyjście programu można również sformatować do własnych potrzeb.
W celu przypisania do zmiennej wartości danego rejestru należy zapisać "a=3", gdzie 3 oznacza numer rejestru. Natomiast chcąc zmiennej przypisać listę wartości, należy wpisać "lista=3:*6", gdzie *6 oznacza wartość rejestru o numerze 6.
Do wyjścia można zapisywać nieograniczoną ilość zmiennych. Należy każdą oddzielić przecinkiem.
Wykonanie napisanego programu może odbyć się na dwa sposoby: linia po linii kontrolowane przez użytkownika bądź automatycznie.
Chcąc wykonać program w części automatycznie, czyli do pewnego punktu, można ustawić linie, które będą oznaczały punkty przerwań. Dzięki temu program będzie wykonany automatycznie do momentu, w którym następnym poleceniem będzie to zaznaczone.
W celu ułatwienia pracy z edytorem dodane zostało podpowiadanie składni, które wyświetla na ekranie listę pasujących komend bądź użytych etykiet w kolejności od najbardziej trafnej.
Pełny opis jest dostępny w pliku: "https://docdro.id/mpURJZc".
Miłego kodowania!